Even geduld aub..
Busy loader
Green checkbox Snelle levertijden Green checkbox Scherpe prijzen Green checkbox Turnpakjes voor verenigingen en particulieren

Actueel > Hoe moet je een turnpakje wassen?


Hoe moet je een turnpakje wassen?

Hoe moet je turnkleding wassen?

Er zijn veel verschillende soorten stoffen waar turnkleding van wordt gemaakt. Hier geven we uitleg van de verschillende stoffen, maar ook hoe je de turnkleding moet wassen. Hierbij het advies voor drie soorten turnpakjes.

Turnpakjes van velours.

Velours is een vrij sterke stof die goed gewassen kan worden in een wasmachine. In deze stof zit een Elasthan draadje, dat zorgt voor de rekbaarheid van de stof. Elasthan heeft een hekel aan chloor, zonnebrandcrème en transpiratievocht.
Ons advies is daarom om het turnpakje na gebruik direct met water uit te spoelen, zodat transpiratievocht uit het turnpakje is. Als het turnpakje te lang blijft liggen tussen vochtige, andere kleding kan dat schadelijk zijn voor de verfstoffen. Daardoor ontstaat er kans op het doorlopen van de kleuren. Wassen op een kort wasprogramma met zeer weinig wasmiddel, maximaal 30 graden en direct na het wassen ophangen zodat de stof niet op elkaar ligt.

Turnpakjes van velours met glitter en/of strass steentjes.

Omdat het hier ook een velours stof betreft geldt grotendeels bovenstaande uitleg, echter de opgedrukte glitter en strass is kwetsbaarder bij verkeerd reinigen. De glitter en strass steentjes zijn er met hitte opgedrukt en kan loslaten als het te vaak en/of te heet wordt gewassen. Ons advies is om het turnpakje na gebruik direct met water uit te spoelen, zodat transpiratievocht uit het turnpakje is. Vanwege de strass steentjes raden wij aan om het turnpakje binnenstebuiten te wassen. Daarna direct hangend laten drogen. Handwas met lauw water en zeer weinig vloeibaar wasmiddel.

Turnpakjes van wetlook met of zonder strass steentjes.

Wetlook is een lycra / poliamide stof. Ook in deze stof zit een Elasthan draadje dat zorgt voor de rekbaarheid van de stof. Elasthan heeft een hekel aan chloor, zonnebrandcrème en transpiratievocht. Deze stof heeft een glimmende folie gekregen waardoor het wetlook effect ontstaat. Hierdoor is de rekeigenschap van de stof veel minder dan andere stofsoorten.
De wetlook stoffen hebben er een hekel aan om vochtig op elkaar te blijven liggen. Dit komt vaak voor, doordat men de turnkleding te lang in de sporttas of wasmachine laat liggen. De felle kleuren kunnen daardoor sneller doorlopen, maar bij goede behandeling blijven de kleuren mooi. Ons advies is om het turnpakje na gebruik direct met koud water uit te spoelen, zodat transpiratievocht uit het turnpakje is. U kunt u het artikel het beste met de hand in lauw water wassen. Daarna direct hangend laten drogen zodat de stof niet op elkaar ligt.

Samenvattend

Alle beroemde turnkledingmerken gebruiken dezelfde soorten stoffen van dezelfde fabrikanten. Door de jaren heen ontwikkelden de fabrikanten steeds mooiere, maar ook kwetsbaardere stoffen! Velours is een stofsoort die zo sterk is als een spijkerbroek. De andere stofsoorten zijn veel kwetsbaarder, mede door de glitters en strass steentjes die er opgedrukt zijn.
Met name de turnpakjes van wetlook stoffen zijn gemaakt om tijdens een wedstrijd te schitteren! Deze turnpakjes zijn ook nog eens bedrukt met glitter en/of strass steentjes. U kunt deze turnpakjes ook gebruiken tijdens de trainingen, echter mag u niet verwachten dat ze net zolang meegaan als velours turnpakjes. Wetlook turnpakjes zijn erg populair op dit moment, alleen is de consument gewend om het te wassen zoals een velours turnpakje. Door er zeer zorgvuldig mee om te gaan kunnen ook deze turnpakjes lang mee gaan.
Alle stoffen die we in onze collecties gebruiken, worden voordat we ermee gaan werken uitvoerig getest. Dit doen we door ze meerdere malen te wassen in de wasmachine. Als stoffen niet aan de kwaliteitseisen voldoen dan verwerken we deze ook niet in onze collecties. 

« archief

« terug

0 / € 0,00
Winkelwagen

Uw winkelwagen is leeg.